? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest wyszukiwarka internetowa?

Poj´┐Żcie wyszukiwarki internetowej i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja wyszukiwarki internetowej napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

wyszukiwarka internetowa - jest to program komputerowy albo strona internetowa u´┐Żatwiaj´┐Żca odnalezienie w sieci internetowej okre´┐Żlonych i po´┐Ż´┐Żdanych informacji pod warunkiem, ´┐Że informacje te s´┐Ż w niej zawarte. Jej zadaniem jest przeszukiwanie Internetu i analizowanie stron, kt´┐Żre odpowiadaj´┐Ż poleceniu u´┐Żytkownika.

Przy u´┐Życiu wyszukiwarek mo´┐Żna bardzo cz´┐Żsto natrafi´┐Ż na nadu´┐Życia i u´┐Żytkownik zamiast otrzymywa´┐Ż interesuj´┐Żce go informacje dostaje linki do stron o innym temacie np. pornograficznej. Aby temu przeciwdzia´┐Ża´┐Ż zacz´┐Żto stosowa´┐Ż wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci. Pierwsz´┐Ż wyszukiwark´┐Ż w Internecie , kt´┐Żra zacz´┐Ża stosowa´┐Ż analiz´┐Ż topologii by´┐Ż Google. Jednak i tego typu wyszukiwarki nie do ko´┐Żca mo´┐Żna traktowa´┐Ż za odporna na nadu´┐Życia. Atakowane s´┐Ż one zazwyczaj automatycznymi systemami wymiany link´┐Żw - spam. Tworzone s´┐Ż r´┐Żwnie´┐Ż mocno linkowane strony, dotycz´┐Żcego tego samego tematu.

Istniej´┐Ż r´┐Żwnie´┐Ż wyszukiwarki oparte na zasadzie aukcji miejsc (system Overture).W´┐Ża´┐Żciciele strony p´┐Żac´┐Ż wyszukiwarce za wskazanie linka do niej. Op´┐Żata jest uzale´┐Żniona od liczby klikni´┐Ż´┐Ż na danej stronie a nie za wy´┐Żwietlenie jej.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  arytmia
edukacja
orientacja produkcyjna
pas nadbrze´┐Ży
apokalipsa
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.