? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest wiosna?

Poj´┐Żcie wiosny i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja wiosny napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

wiosna - jedna z czterech p´┐Żr roku, z kt´┐Żrymi wi´┐Ż´┐Że si´┐Ż strefa klimatu umiarkowanego (czyli tego, w kt´┐Żrym znajduje si´┐Ż nasz kraj). Wiosna to kilkumiesi´┐Żczny etap w przyrodzie, w trakcie kt´┐Żrego szczeg´┐Żlnie ´┐Żwiat ro´┐Żlinny i zwierz´┐Żcy budzi si´┐Ż do ´┐Życia oraz rozpoczyna okres rozmna´┐Żania si´┐Ż. To czas, kiedy ko´┐Żczy si´┐Ż zima i pojawiaj´┐Ż si´┐Ż coraz wy´┐Ższe temperatury powietrza. To tak´┐Że moment, kiedy pojawia si´┐Ż umiarkowana ilo´┐Ż´┐Ż opad´┐Żw atmosferycznych, kt´┐Żre pobudzaj´┐Ż do ´┐Życia ro´┐Żlinno´┐Ż´┐Ż i sprawiaj´┐Ż, ´┐Że szary krajobraz po zimie zaczyna nabiera´┐Ż kolor´┐Żw.

Typowa wiosna- czyli wiosna astronomiczna- rozpoczyna si´┐Ż w ´┐Żci´┐Żle okre´┐Żlonym momencie. Chodzi tutaj o konkretny dzie´┐Ż- dzie´┐Ż r´┐Żwnonocy wiosennej, kt´┐Żry ma miejsce 21 marca. Okres ten trwa a´┐Ż do 22 czerwca, kiedy to nast´┐Żpuje moment letniego przesilenia- rozpoczyna si´┐Ż w´┐Żwczas kalendarzowe lato. W trakcie trwania ca´┐Żego okresu wiosny astronomicznej dzie´┐Ż trwa d´┐Żu´┐Żej ni´┐Ż noc. Ma´┐Żo tego, z up´┐Żywem czasu, ka´┐Żdy kolejny dzie´┐Ż jest d´┐Żu´┐Ższy od poprzedniego i odwrotnie- ka´┐Żda nast´┐Żpna noc jest kr´┐Żtsza od poprzedniej. Dni staj´┐Ż si´┐Ż d´┐Żu´┐Ższe- rosn´┐Ż tak´┐Że dzienne temperatury. Wraz ze zbli´┐Żaj´┐Żcym si´┐Ż latem ca´┐Ży ´┐Żwiat nabiera nowych barw i pojawia si´┐Ż coraz wi´┐Żcej ´┐Żyj´┐Żtek.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  uk´┐Żad nerwowy
´┐Żrednic´┐Żwka
grunt
choroba lokomocyjna
kredyt
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.