? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest windows?

Poj´┐Żcie windows i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja windows napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

windows - to grupa system´┐Żw operacyjnych stworzona i wyprodukowana przez Microsoft Windows. Systemy Windows opieraj´┐Ż si´┐Ż na dzia´┐Żaniu dzi´┐Żki komputerom osobistym, serwerom oraz tzw. systemach wbudowanych. Pierwszy Windows zosta´┐Ż stworzony w 1985 roku, by´┐Ża to w´┐Żwczas nak´┐Żadka na popularnego w tamtych czasach systemu MS-DOSa.

Windows w nied´┐Żugim czasie od pojawienia si´┐Ż na rynku absolutnie zdominowa´┐Ż konkurencj´┐Ż, np. Macintosh. Pierwszy Windows by´┐Ż 16 bitow´┐Ż nak´┐Żadk´┐Ż uruchamian´┐Ż, jako osobisty pulpit z poziomu MS-DOS, w kolejnych latach na rynek wesz´┐Ży 16/32 bitowe systemy hybrydowe.

Najbardziej znanymi produktami Microsoftu na ´┐Żwiecie s´┐Ż aplikacje: Internet Explorer, Windows Media Player, Outlook Express, Windows mail, Windows XP, Windows Vista i in.

Najpopularniejsz´┐Ż postaci´┐Ż, zwi´┐Żzan´┐Ż z Microsoft Windows jest William Henry Gates (Bill Gates), legendarny wsp´┐Żza´┐Żo´┐Życiel, architekt oprogramowania. Przez wiele lat, do roku 2007, wed´┐Żug presti´┐Żowego magazynu Forbes, Bill Gates by´┐Ż niekwestionowanym liderem w rankingu najbogatszych ludzi ´┐Żwiata.

System Windows przyczyni´┐Ż si´┐Ż do postawienia kroku milowego w rozwoju system´┐Żw informatycznych.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  park
sukces
zaburzenia oddychania
model ekonomiczny
sekurytyzacja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.