? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest USG?

Poj´┐Żcie USG i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja USG napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

USG - inaczej m´┐Żwi´┐Żc- ultrasonografia. To metoda diagnostyczna, kt´┐Żra jest nieinwazyjna. Pozwala ona na okre´┐Żlenie tego, jak wygl´┐Żda przekrojowo badany przez lekarza obiekt. Metoda ta dzia´┐Ża w oparciu o mo´┐Żliwo´┐Żci wykorzystania zjawiska, jakim jest rozchodzenie si´┐Ż i rozpraszanie fali ultrad´┐Żwi´┐Żkowej w r´┐Żnych tkankach.

W dzisiejszych czasach najcz´┐Żciej ultrasonografi´┐Ż wykorzystuje si´┐Ż do badania naczy´┐Ż krwiono´┐Żnych. W tym szczeg´┐Żlnym przypadku bardzo du´┐Że zastosowanie ma tak zwane zjawisko Dopplera. USG dopplerowskie to badanie, kt´┐Żre pozwala dok´┐Żadnie okre´┐Żli´┐Ż zar´┐Żwno pr´┐Żdko´┐Ż´┐Ż przep´┐Żywaj´┐Żcej przez naczynia krwiono´┐Żne krwi jak te´┐Ż kierunek jej przep´┐Żywu.

USG szczeg´┐Żlnie cz´┐Żsto wykorzystywane jest w ginekologii. W dzisiejszych czasach zaleca si´┐Ż, by badanie ginekologiczne z zastosowaniem badania USG, przeprowadza´┐Ż przynajmniej raz w roku. Takie badanie pozwala bowiem w bardzo szybki, prosty, a zarazem tani spos´┐Żb sprawdzi´┐Ż nie tylko prawid´┐Żowy rozw´┐Żj i budow´┐Ż narz´┐Żd´┐Żw wewn´┐Żtrznych, ale tak´┐Że sprawdzi´┐Ż skuteczno´┐Ż´┐Ż przeprowadzonego leczenia. To tak´┐Że doskona´┐Ża metoda pozwalaj´┐Żca wykry´┐Ż nowe schorzenia i podj´┐Ż´┐Ż bardzo szybka reakcj´┐Ż- czyli leczenie.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  ci´┐Ż´┐Ża
denotacja
wizja
produkt turystyczny
choroby jelita cienkiego
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.