? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest unia?

Poj´┐Żcie unii i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja unii napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

unia - jest to zjednoczenie przynajmniej dw´┐Żch podmiot´┐Żw, na przyk´┐Żad kraj´┐Żw lub danych wsp´┐Żlnot, mo´┐Że to by´┐Ż umowa okre´┐Żlaj´┐Żca wsp´┐Żlne cele.

Poj´┐Żcie unii w historii jak i wczasach wsp´┐Żczesnych charakteryzuje si´┐Ż, jako zwi´┐Żzek, zrzeszenie na zasadzie dobrowolnego i nieprzymuszonego w ´┐Żaden spos´┐Żb wst´┐Żpienia w szeregi danego tworu o znaczeniu militarnym, politycznym, gospodarczym, ekonomicznych, monetarnym. Jest to porozumienie podmiot´┐Żw, kt´┐Żre posiadaj´┐Ż wsp´┐Żlne cele.

Unia realna to dalej posuni´┐Żta forma wsp´┐Żpracy i wsp´┐Żistnienia pomi´┐Żdzy dwoma krajami, kt´┐Żre posiadaj´┐Ż wsp´┐Żlne instytucje i urz´┐Żdy dla obu nacji. To poj´┐Żcie zawarte w jednym s´┐Żowie, ma w wyobra´┐Żeniach spo´┐Żecznych bardzo dobre, warto´┐Żciowe konotacje, dlatego termin cz´┐Żsto zapo´┐Życzany jest do r´┐Żnego rodzaju nazw. Na przyk´┐Żad partia polityczna Unia Polityki Realnej, Unia Wolno´┐Żci, wiele klub´┐Żw sportowych przyj´┐Żo termin unia, jako pierwszy cz´┐Żon swojej nazwy. Jednym z najpowszechniejszych i znanych na ´┐Żwiecie termin´┐Żw jest poj´┐Żcie Unii Europejskiej, jako wsp´┐Żlnoty wielu europejskich pa´┐Żstw, kt´┐Żre ´┐Ż´┐Żczy wzajemna wsp´┐Żpraca gospodarcza, handlowa, w wi´┐Żkszym zakresie r´┐Żwnie´┐Ż prawna.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  Kamadian Whisky
wino gronowe
unia
koszt alternatywny
migracja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.