? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest trekking?

Poj´┐Żcie trekkingu i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja trekkingu napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

trekking - jest poj´┐Żciem spotykanym w turystyce. Dok´┐Żadnie jest on form´┐Ż turystyki wysokog´┐Żrskiej, kt´┐Żrej celem jest osi´┐Żganie du´┐Żych odleg´┐Żo´┐Żci pieszo. W´┐Żdr´┐Żwki takie trwaj´┐Ż nawet par´┐Ż dni i wi´┐Ż´┐Ż´┐Ż si´┐Ż z obcowaniem na znacznych wysoko´┐Żciach. Trekking ma na celu poznawanie obszar´┐Żw,o bardzo s´┐Żabo rozwini´┐Żtej strukturze.

Samo s´┐Żowo trekking wywodzi si´┐Ż od JimmyÔÇÖego RobertsÔÇÖa , kt´┐Żry by´┐Ż oficerem garnizonu w Katmandu. To w´┐Ża´┐Żnie on pierwszy raz u´┐Ży´┐Ż tego s´┐Żowa na okre´┐Żlenie w´┐Żdr´┐Żwki g´┐Żrskiej.
Trekking mo´┐Żna uprawia´┐Ż na bardzo du´┐Żo sposob´┐Żw. Wszystko zale´┐Ży od warunk´┐Żw w jakich przyjdzie nam w´┐Żdrowa´┐Ż, szlak´┐Żw, a tak´┐Że od pomys´┐Ż´┐Żw samych w´┐Żdrowc´┐Żw i ich cel´┐Żw.

Bardzo popularnym miejscem na trakking s´┐Ż Alpy, a tak´┐Że Himalaje. W jedne i drugie rejony przyci´┐Żga turyst´┐Żw przede wszystkim pi´┐Żkny krajobraz. Warto r´┐Żwnie´┐Ż podkre´┐Żli´┐Ż, ´┐Że trekking bardzo cz´┐Żsto jest ´┐Ż´┐Żczony z prawdziwymi wspinaczkami alpinistycznymi.

Trekking mo´┐Że mie´┐Ż form´┐Ż pustynn´┐Ż, tropikaln´┐Ż, lodowcow´┐Ż. Rzeczn´┐Ż, polarn´┐Ż, a tak´┐Że mo´┐Że odbywa´┐Ż si´┐Ż na bagnach czy wulkanach.

Sport ten sta´┐Ż si´┐Ż w ostatnim czasie bardzo popularny, szczeg´┐Żlnie w´┐Żr´┐Żd ludzi prowadz´┐Żcych aktywny tryb ´┐Życia.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  reumatyzm
choroba Krona
poj´┐Żcie
mi´┐Żnie klatki piersiowej
program
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.