? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest transformator?

Poj´┐Żcie transformatora i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja transformatora napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

transformator - urz´┐Żdzenie elektryczne przetwarzaj´┐Żce energi´┐Ż elektryczn´┐Ż na energie elektryczn´┐Ż o innych parametrach. Proces przekazywania odbywa si´┐Ż za po´┐Żrednictwem pola magnetycznego.
Zasadniczymi cz´┐Żciami s´┐Ż: uzwojenia, rdze´┐Ż magnetyczny; rdze´┐Ż sk´┐Żada si´┐Ż z jarzma i kolumn, uzwojenie ma cz´┐Żci pierwotne i wt´┐Żrne. Pierwotne - uzwojenie kt´┐Żre jest przy´┐Ż´┐Żczone do ´┐Żr´┐Żd´┐Ża zasilania wt´┐Żrnego , a wt´┐Żrne przy´┐Ż´┐Żczone jest do odbiornika. Poszczeg´┐Żlne fazy uzwojenia mog´┐Ż by´┐Ż po´┐Ż´┐Żczone w gwiazd´┐Ż lub tr´┐Żjk´┐Żt.

Zasada dzia´┐Żania transformatora opiera si´┐Ż na wykorzystaniu prawa indukcji elektromagnetycznej, kt´┐Żre m´┐Żwi ´┐Że pod wp´┐Żywem zmiennego strumienia magnetycznego w uzwojeniu elektrycznym indukuje si´┐Ż napi´┐Żcie.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  ustawa
przep´┐Żywy logistyczne
logistyka mix
gmina
izolacja akustyczna
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.