? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest styropian?

Poj´┐Żcie styropianu i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja styropianu napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

styropian - jest potoczna nazwa spienionego polistyrenu. Nazwa ta stosowana jest g´┐Ż´┐Żwnie w Polsce. Styropian jest to nic innego tworzywo ca´┐Żkowicie sztuczne o w´┐Ża´┐Żciwo´┐Żciach porowatych. Otrzymuje si´┐Ż ono najcz´┐Żciej podczas spienienia granulek polistyrenu, kt´┐Żry zawiera znaczne ilo´┐Żci porofor takich jak eter naftowy.

Zastosowane styropianu w ´┐Życiu codziennym jest bardzo du´┐Że. Przede wszystkim styropian ma zastosowanie w izolacji i ocieplaniu budynk´┐Żw. W obecnych czasach praktycznie wszystkie bloki na osiedlach mieszkaniowych s´┐Ż ocieplane styropianem. Jest to bardzo skuteczna metoda a co najwa´┐Żniejsze tak´┐Że tania. Jedynym zagro´┐Żeniem, jakie wnosi w takiej sytuacji styropian jest to, ´┐Że jest ´┐Żatwopalny. Dlatego tak bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie takiego ocieplenia. Dodatkowo styropian jest tak´┐Że u´┐Żywany, jako zabezpieczenie wszelkiego rodzaju sprz´┐Żtu RTV czy AGD podczas podr´┐Ży. Jego w´┐Ża´┐Żciwo´┐Żci sprawiaj´┐Ż, ´┐Że przedmioty b´┐Żd´┐Żce wewn´┐Żtrz niego s´┐Ż odporne na wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż wstrz´┐Żs´┐Żw, z jakimi mog´┐Ż si´┐Ż spotka´┐Ż podczas ich przewo´┐Żenia. Jeszcze innym zastosowanie styropianu mo´┐Że by´┐Ż zag´┐Żuszanie d´┐Żwi´┐Żk´┐Żw. Pomieszczenia wy´┐Żo´┐Żone styropianem skutecznie t´┐Żumi´┐Ż d´┐Żwi´┐Żki wydobywane w nich.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  router
mit
fala
sprzeda´┐Ż
niezawis´┐Żo´┐Ż´┐Ż s´┐Żdziowska
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.