? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest sperma?

Poj´┐Żcie spermy i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja spermy napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

sperma - termin ten pochodzi z j´┐Żzyka greckiego, gdzie „sperma” oznacza nasienie. Sperma to p´┐Żyn w kt´┐Żrym mie´┐Żci si´┐Ż zbi´┐Żr plemnik´┐Żw, czyli m´┐Żskich kom´┐Żrek rozrodczych, kt´┐Żre w po´┐Ż´┐Żczeniu z ´┐Że´┐Żsk´┐Ż kom´┐Żrk´┐Ż rozrodcz´┐Ż mog´┐Ż w okre´┐Żlonych warunkach doprowadzi´┐Ż do zap´┐Żodnienia daj´┐Żc nowe ´┐Życie.
Plemniki powstaj´┐Ż w procesie spermatogenezy w p´┐Żcherzykach nasiennych w j´┐Żdrach. Sperma swym odczynem ma´┐Żo zasadowym sprawia, ze znajduj´┐Żce si´┐Ż w niej plemniki mog´┐Ż si´┐Ż porusza´┐Ż, a dodatkowo zawiera substancje od´┐Żywcze, kt´┐Żre pobudzaj´┐Ż te ruchy. Sperma ma konsystencje cieczy o kolorze bia´┐Żawym. Jej smak i zapach zale´┐Żny jest od sposobu od´┐Żywiania. Wydobywa si´┐Ż ona z cewki moczowej w procesie ejakulacji.

Ejakulacja to wytrysk spermy z cz´┐Żonka m´┐Żskiego, kt´┐Żremu towarzyszy szczytowanie, czyli moment najmocniejszego p´┐Żciowego podniecenia jako wynik zako´┐Żczenia stosunku seksualnego, masturbacji lub innych akt´┐Żw o pod´┐Żo´┐Żu seksualnym.

Sperma sk´┐Żada si´┐Ż z nast´┐Żpuj´┐Żcych zwi´┐Żzk´┐Żw: fruktoza, lipidy, enzymy, aminokwasy, witamina C, hormony steroidowe, mocznik, selen, wap´┐Ż, putrescyna, spermidyna, spermina, kadaweryna, cholesterol, witamina B12, magnez, prostaglandyny, cynk.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  ko´┐Żci
efektywno´┐Ż´┐Ż pracy
anatomia
anemia
gie´┐Żda
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.