? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest spam?

Poj´┐Żcie spamu i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja spamu napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

spam - jest to poj´┐Żcie pochodz´┐Żce z informatyki, a oznacza ono niechciane i cz´┐Żsto bezwarto´┐Żciowe teksty, artyku´┐Ży, wiadomo´┐Żci, kt´┐Żre pojawiaj´┐Ż si´┐Ż w poczcie elektronicznej (tzw. mailach),b´┐Żd´┐Ż w komunikatorach internetowych ( typu Gadu-Gadu), czy w Usenecie (tj. og´┐Żlnodost´┐Żpny system tematycznych grup dyskusyjnych).

G´┐Ż´┐Żwn´┐Ż cech´┐Ż spamu jest to, i´┐Ż jest on rozsy´┐Żany do du´┐Żej ilo´┐Żci przypadkowych odbiorc´┐Żw. Nie liczy si´┐Ż tre´┐Ż´┐Ż, a jedynie to, aby jak najwi´┐Żcej spamu rozes´┐Ża´┐Ż. Tw´┐Żrca spamu otrzymuje pewne korzy´┐Żci za rozsy´┐Żanie go do odbiorc´┐Żw. Natomiast odbiorcy s´┐Ż zwykle przypadkowi i nie wyra´┐Żaj´┐Ż ch´┐Żci otrzymywania tego typu informacji, gdy´┐Ż z regu´┐Ży jest ona dla nich bezu´┐Żyteczna.

Historycznie patrz´┐Żc na kwestie spamu w sieci internetowej da si´┐Ż zauwa´┐Ży´┐Ż, ´┐Że istnieje on od pocz´┐Żtku istnienia samego Internetu. Dat´┐Ż, kt´┐Żra symbolicznie okre´┐Żla pocz´┐Żtki powstania spamu jest 1 maja 1978, w´┐Żwczas to Dinar Stefferud wys´┐Ża´┐Ż poczt´┐Ż elektroniczn´┐Ż zaproszenia w liczbie 1000 sztuk na swe urodziny, a otrzymane na nie odpowiedzi zablokowa´┐Ży mu twardy dysk. Obecnie najwi´┐Żcej tre´┐Żci b´┐Żd´┐Żcych spamem powstaje i zostaje wysy´┐Żanych w Stanach Zjednoczonych, w Polsce tylko 4,2 % z ca´┐Żo´┐Żci.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  sanatorium
j´┐Żzyk
model ekonometryczny
sztuka
historia
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.