? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest software?

Poj´┐Żcie software i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja software napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

software - inaczej oprogramowanie komputerowe. Zaliczamy do niego zazwyczaj: aplikacje (np. edytory tekstu), firmware (oprogramowanie zainstalowane na sta´┐Że w przypadku niekt´┐Żrych element´┐Żw komputera, np. p´┐Żyty g´┐Ż´┐Żwnej) i systemy operacyjne. Ka´┐Żdy z program´┐Żw (z wyj´┐Żtkiem firmware) mo´┐Że by´┐Ż dystrybuowany przez jego autora na zasadzie freeware (ca´┐Żkowicie za darmo, czasami z mo´┐Żliwo´┐Żci´┐Ż opcjonalnej rozbudowy programu o dodatkowe funkcje), shareware (najcz´┐Żciej p´┐Żatna pe´┐Żna wersja) lub trial (odmiana shareware, z licencj´┐Ż na okre´┐Żlon´┐Ż liczb´┐Ż dni na program, kiedy licencja wygasa mo´┐Żna ja wykupi´┐Ż).

Pierwotne okre´┐Żlenie s´┐Żowa software oznacza´┐Żo wszystko opr´┐Żcz hardware, czyli sprz´┐Żtu komputerowego. Z czasem jednak wprowadzono precyzyjniejszy termin, okre´┐Żlaj´┐Żcy software jako programy (oprogramowanie), gry i strony internetowe, napisane w j´┐Żzyku programowania. Wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż oprogramowania posiada w´┐Żasn´┐Ż dokumentacj´┐Ż, cz´┐Żsto zawieraj´┐Żc´┐Ż pomoc, a du´┐Ża cz´┐Ż´┐Ż z nich dodatkowo stron´┐Ż internetow´┐Ż, z kt´┐Żrej program mo´┐Żna pobra´┐Ż, czasem te´┐Ż zaktualizowa´┐Ż do nowszej wersji.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  woda
reforma
rozw´┐Żj
WAP
cenzus wyborczy
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.