? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest skrzy´┐Żowanie naw?

Poj´┐Żcie skrzy´┐Żowania naw i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja skrzy´┐Żowania naw napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

skrzy´┐Żowanie naw - poj´┐Żcie uzywane w sztuce - kwadratowa lub prostok´┐Żtna przestrze´┐Ż na przeci´┐Żciu nawy g´┐Ż´┐Żwnej i poprzecznej (transeptu). W stylu roma´┐Żskim skrzy´┐Żowanie naw jest jednostk´┐Ż systemu wi´┐Żzanego. Nosi ono nazw´┐Ż skrzy´┐Żowania wydzielonego, je´┐Żeli ma rzut kwadratowy i jest oddzielone od korpusu nawowego, ramiona nawy poprzecznej i prezbiterium (wszystkie te partie o tej samej wysoko´┐Żci) ´┐Żukami skrzy´┐Żowania, opartymi na filarach krzy´┐Żowych. ´┐Żuki skrzy´┐Żowania z pseudotranseptem s´┐Ż nier´┐Żwnej wysoko´┐Żci w kluczu i stoj´┐Ż na wyst´┐Żpach muru wysuni´┐Żtych przed lico filar´┐Żw krzy´┐Żowych, kt´┐Żre w istotny spos´┐Żb zw´┐Żaj´┐Ż ´┐Żwiat´┐Żo. Zewn´┐Żtrznym akcentem skrzy´┐Żowania naw mo´┐Że by´┐Ż wie´┐Ża na skrzy´┐Żowaniu, sygnaturka albo kopu´┐Ża.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  czaszka ssaka
homogram
czaszka ptaka
min´┐Żg
lancetnik
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  kultura fizyczna
kalendarz diecezjalny
opowie´┐Ż´┐Ż
system rz´┐Żd´┐Żw
zarz´┐Żdzanie kadrami
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb