? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest skaner?

Poj´┐Żcie skaneru i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja skaneru napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

skaner - to komputerowe urz´┐Żdzenie, kt´┐Żre pozwala na zachowywanie normalnych, rzeczywistych obraz´┐Żw w postaci elektronicznej. Forma odczytu jest przebiegowa, co znaczy, ´┐Że g´┐Żowica przesuwa si´┐Ż nad obrazem i w ten spos´┐Żb go przetwarza. Og´┐Żlnie rzecz bior´┐Żc, skanerem mo´┐Żna nazwa´┐Ż ka´┐Żde urz´┐Żdzenie, kt´┐Żre odbiera i przetwarza informacje z r´┐Żnych ´┐Żr´┐Żde´┐Ż, nie tylko obraz´┐Żw. Istniej´┐Ż skanery radiowe, magnetyczne i odczytuj´┐Żce kody paskowe.

Najpopularniejszy rodzaj skanera to skaner optyczny, wykorzystywany w technice komputerowej. S´┐Żu´┐Ży do przechwytywania obrazu statycznego i pozwala na przygotowanie go do rozpoznawania pisma, obr´┐Żbki graficznej i bada´┐Ż naukowych oraz medycznych. Szerokie zastosowania skaner´┐Żw optycznych znajduj´┐Ż swoje odzwierciedlenie w wielu rodzajach tych urz´┐Żdze´┐Ż. Wyr´┐Żniamy takie skanery jak: skaner r´┐Żczny, skaner p´┐Żaski, skaner do slajd´┐Żw, skaner do kod´┐Żw kreskowych, skaner przestrzenny (3D), skaner b´┐Żbnowy i wiele, wiele innych.

Skanery komputerowe wykorzystywane s´┐Ż cz´┐Żsto w urz´┐Żdzeniach wielofunkcyjnych, dzi´┐Żki czemu mog´┐Ż bra´┐Ż aktywny udzia´┐Ż przy kopiowaniu i kserowaniu dokument´┐Żw. Skaner jest podstawowym wyposa´┐Żeniem zar´┐Żwno biura pracownika firmy, jak i warsztatu pracy grafika.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  echo
medycyna
preferencje klient´┐Żw
kliki pracownicze
obw´┐Żd drukowany
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.