? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest serwer?

Poj´┐Żcie serwera i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja serwera napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

serwer - to program, kt´┐Żry ´┐Żwiadczy us´┐Żugi innym programom korzystaj´┐Żcym z sieci komputerowej.

Serwer to tak´┐Że komputer, ´┐Żwiadcz´┐Żcy us´┐Żugi polegaj´┐Żce z regu´┐Ży na udost´┐Żpnianiu innym komputerom zasob´┐Żw lub komputer po´┐Żrednicz´┐Żcy mi´┐Żdzy komputerami w procesie przekazywania danych. Serwerem mo´┐Że by´┐Ż normalny komputer, cho´┐Ż dla bezpiecze´┐Żstwa i stabilno´┐Żci a tak´┐Że lepszego wykorzystywania potencja´┐Żu oprogramowania serwerowego serwerem powinna by´┐Ż maszyna specjalnie przeznaczona do tej roli i posiadaj´┐Żca odpowiednie parametry techniczne. Powinna to by´┐Ż maszyna zdolna do nieprzerwanej pracy, posiadaj´┐Żca dysk twardy o du´┐Żej pojemno´┐Żci i charakteryzuj´┐Żcy si´┐Ż znaczn´┐Ż szybko´┐Żci´┐Ż. Niezawodno´┐Ż´┐Ż serwera powinna by´┐Ż zabezpieczona poprzez posiadanie przez maszyn´┐Ż zasilaczy typu hot-plug oraz awaryjnego zasilania. W celu w´┐Ża´┐Żciwej pracy serwera nale´┐Ży tak´┐Że zadba´┐Ż o otoczenie maszyny i umie´┐Żci´┐Ż j´┐Ż w klimatyzowanym pomieszczeniu lub takim, kt´┐Żre posiada odpowiedni´┐Ż wentylacj´┐Ż.

Serwerem mog´┐Ż by´┐Ż te´┐Ż systemy oprogramowania, kt´┐Żre udost´┐Żpniaj´┐Ż zasoby takie jak pliki, bazy danych, ´┐Ż´┐Żcza internetowe (je´┐Żli jest pod´┐Ż´┐Żczony do Internetu) oraz urz´┐Żdzania peryferyjne.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  echo
choroby jelita grubego
bud´┐Żet
zarz´┐Żdzanie
system polityczny
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.