? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest samoch´┐Żd?

Poj´┐Żcie samochodu i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja samochodu napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

samoch´┐Żd - jest to pojazd mechaniczny z w´┐Żasnym nap´┐Żdem i ´┐Żr´┐Żd´┐Żem energii. Nap´┐Żdem w samochodzie jest jego silnik, a ´┐Żr´┐Żd´┐Żem energii paliwo takie jak gaz, ropa, benzyna, wod´┐Żr a nawet bateria. Przeznaczony jest do przewozu os´┐Żb i ´┐Żadunk´┐Żw. Samochody mog´┐Ż by´┐Ż dwu´┐Żladowe i trzy´┐Żladowe. W swojej konstrukcji mog´┐Ż mie´┐Ż trzy ko´┐Ża, lub wi´┐Żcej. Najcz´┐Żciej spotykanymi samochodami s´┐Ż czteroko´┐Żowce. Samochody z wi´┐Żksz´┐Ż ilo´┐Żci´┐Ż k´┐Ż przeznaczone s´┐Ż do przewozu os´┐Żb (autobusy) lub przewozu ´┐Żadunk´┐Żw (ci´┐Żar´┐Żwki).

Do element´┐Żw wchodz´┐Żcych w sk´┐Żad samochodu wchodz´┐Ż: nadwozie (karoseria, ch´┐Żodnica, maskownica, zderzak, lusterka, szyby deska rozdzielcza, kierownica, fotele), podwozie (uk´┐Żad nap´┐Żdowy, hamulcowy, kierowniczy i zawieszenie) silnik i instalacja elektryczna.

Za pierwszego konstruktora samochodu uwa´┐Ża si´┐Ż Nicolasa Josepha Cugnot, kt´┐Żry w 1769 roku skonstruowa´┐Ż auto o nap´┐Żdzie parowym. Pierwszy samoch´┐Żd nap´┐Żdzany benzyn´┐Ż powsta´┐Ż w 1870 roku a jego tw´┐Żrc´┐Ż by´┐Ż Siegfrid Marcus.

Poj´┐Żcie samoch´┐Żd powsta´┐Żo w wyniku rozpisania konkursu na okre´┐Żlenie automobilu typowym polskim s´┐Żownictwem. Pochodzi od s´┐Ż´┐Żw sam i chodzi´┐Ż, co doskonale okre´┐Żla jego charakter.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  bia´┐Żk´┐Żwka
zagospodarowanie przyobiektowe
spa
jednostka
kr´┐Żgos´┐Żup
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.