? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest RSS?

Poj´┐Żcie RSS i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja RSS napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

RSS - ang. Rich Site Summary, oznacza plik, dzi´┐Żki kt´┐Żremu mo´┐Żna ´┐Żledzi´┐Ż na bie´┐Ż´┐Żco informacje pochodz´┐Żce z jakiej´┐Ż strony internetowej, najcz´┐Żciej zawieraj´┐Żcej wiadomo´┐Żci (codzienne, sportowe, technologiczne, itp.). Jest to bardzo szybkie i spersonalizowane ´┐Żr´┐Żd´┐Żo informacji, gdy´┐Ż u´┐Żytkownik dostaje uaktualnienie wiadomo´┐Żci w chwili, kiedy pojawiaj´┐Ż si´┐Ż one na danej stronie, a nie np. raz dziennie. W taki spos´┐Żb mo´┐Żna zebra´┐Ż informacje z kilku ´┐Żr´┐Żde´┐Ż bez wchodzenia na nie i tracenia czasu na szukanie interesuj´┐Żcych nas tre´┐Żci.

W celu odczytania zbioru kana´┐Ż´┐Żw RSS nale´┐Ży zainstalowa´┐Ż czytnik RSS-´┐Żw, najcz´┐Żciej przypominaj´┐Żcy swoj´┐Ż funkcjonalno´┐Żci´┐Ż program do obs´┐Żugi poczty. Kolekcjonowane wiadomo´┐Żci mo´┐Żna odczytywa´┐Ż po prostu jako e-maile, przy czym te ju´┐Ż przeczytane s´┐Ż zaznaczone tak, aby pojawi´┐Ży si´┐Ż na dole listy. Czytniki RSS tworzone s´┐Ż na r´┐Żne sposoby, mog´┐Ż np. przywo´┐Żywa´┐Ż w przegl´┐Żdarce internetowej okno, kt´┐Żre poinformuje nas o nowej informacji z danego serwisu lub z wybranej przez nas kategorii wydarze´┐Ż.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  heurystyka reprezentatywno´┐Żci
region turystyczny
bulimia
emotikona
Unity Line
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.