? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest reporta´┐Ż?

Poj´┐Żcie reporta´┐Żu i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja reporta´┐Żu napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

reporta´┐Ż - (fr. reportage) jest to gatunek publicystyczno-literacki maj´┐Żcy charakter sprawozda´┐Ż z wydarze´┐Ż, kt´┐Żrych uczestnikiem lub obserwatorem by´┐Ż autor. Gatunek ten wykszta´┐Żci´┐Ż si´┐Ż w XIX wieku a jego prekursorem by´┐Ż Egon Erwin Kisch.

Ze wzgl´┐Żdu na rodzaj tematyki reporterskiej wyr´┐Żni´┐Ż mo´┐Żemy reporta´┐Że podr´┐Żnicze, obyczajowe, wojenne, s´┐Żdowe, polityczne i naukowe. Reporta´┐Ż mo´┐Że przyj´┐Ż´┐Ż form´┐Ż literack´┐Ż, radiow´┐Ż, telewizyjn´┐Ż i fotograficzn´┐Ż.

Cech´┐Ż charakteryzuj´┐Żc´┐Ż reporta´┐Żu jest obiektywizm. Relacja reportera powinna by´┐Ż rzetelna i prawdziwa. Reporter w spos´┐Żb subiektywny ocenia opisywany temat. W reporta´┐Żu mog´┐Ż znajdowa´┐Ż si´┐Ż cytowane wypowiedzi ´┐Żwiadk´┐Żw opisywanego zdarzenia lub cytaty wypowiedzi bohatera historii. Aby wywo´┐Ża´┐Ż u odbiorcy reporta´┐Żu wra´┐Żenie obserwacji wydarzenia pisany jest w czasie tera´┐Żniejszym. Do ciekawych form reporta´┐Żu nale´┐Ży fotoreporta´┐Ż, kt´┐Żry zazwyczaj w formie dokumentacji zdj´┐Żciowej przedstawia historie zwyk´┐Żych ludzi oraz ciekawych postaci ´┐Życia publicznego. Sk´┐Żada si´┐Ż zazwyczaj z 3 lub wi´┐Żcej zdj´┐Ż´┐Ż ukazuj´┐Żcych czas, miejsce, niewyre´┐Żyserowane zdarzenie i bohatera reporta´┐Żu w jego naturalnym ´┐Życiu.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  pogoda
konta niebilansowe
skaner
mi´┐Żnie klatki piersiowej
naturalizacja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.