? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest reklama?

Poj´┐Żcie reklamy i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja reklamy napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

reklama - przekaz perswazyjny u´┐Żyty w celu przekazania danej informacji. Celem reklamy jest najcz´┐Żciej nak´┐Żonienie odbiorcy komunikatu do nabycia konkretnej us´┐Żugi b´┐Żd´┐Ż towaru.
Reklama przybiera r´┐Żnorakie formy. Najcz´┐Żciej stosuje si´┐Ż przekaz s´┐Żowny (reklamy telewizyjne, radiowe, prezentacje) oraz graficzne (banery reklamowe, znaki graficzne, sponsoring poprzez umieszczenie np. logo na koszulce).

Mechanizmem reklamy jest gra skojarze´┐Ż, podtekst´┐Żw, por´┐Żwna´┐Ż. Przekaz informacyjny mo´┐Że by´┐Ż emitowany w ukrytej formie. Wytwory danej marki pojawiaj´┐Ż si´┐Ż w niespodziewanym momencie, serwowane s´┐Ż telewidzom np. w momencie, gdy ogl´┐Żdaj´┐Ż ulubiony serial. Produkty te, kojarzone s´┐Ż p´┐Żniej z danym bohaterem czy fabu´┐Ż´┐Ż. Dzieje si´┐Ż to pod´┐Żwiadomie. Taka forma najbardziej owocuje w aspekcie realnej sprzeda´┐Ży danych produkt´┐Żw.

Poszukiwan´┐Ż przez tw´┐Żrc´┐Żw reklam jest praktyka wywierania emocji na odbiorcach. W dzisiejszych czasach nie wystarczy ju´┐Ż gospodyni, pralka i proszek. Potrzebna jest dynamiczna, dowcipna akcja. Cz´┐Żsto skutek odnosi si´┐Ż poprzez wykorzystanie wizerunku os´┐Żb uwa´┐Żanych powszechnie za znane i cenione.

Reklama jest zazwyczaj form´┐Ż p´┐Żatn´┐Ż. Producenci produkt´┐Żw, oferenci us´┐Żug przesy´┐Żaj´┐Ż do odbiorc´┐Żw, czyli potencjalnych klient´┐Żw tre´┐Ż´┐Ż komunikatu marketingowego za pomoc´┐Ż ´┐Żrodk´┐Żw masowego przekazu, lub poprzez umieszczenie reklamy graficznej w cz´┐Żsto ucz´┐Ższczanym miejscu.
Reklamy komercyjne dziel´┐Ż si´┐Ż na informacyjne, spo´┐Żeczne, polityczne.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  trafostacja
dru´┐Żyna
Polska
uspo´┐Żecznianie
WWW
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.