? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest przemys´┐Ż?

Poj´┐Żcie przemys´┐Żu i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja przemys´┐Żu napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

przemys´┐Ż - jest to odbywaj´┐Żcy si´┐Ż na du´┐Ż´┐Ż skal´┐Ż, rodzaj dzia´┐Żalno´┐Żci gospodarczej polegaj´┐Że na wydobywaniu surowc´┐Żw naturalnych, produkcji i ´┐Żwiadczeniu us´┐Żug na zasadzie podzia´┐Żu pracy i przy pomocy maszyn. Rozw´┐Żj przemys´┐Żu ma decyduj´┐Żcy wp´┐Żyw na rozw´┐Żj gospodarczy. Spe´┐Żnia on funkcj´┐Ż produkcyjn´┐Ż, spo´┐Żeczn´┐Ż oraz przestrzenn´┐Ż. Tworzy miejsca pracy, wp´┐Żywa na rozw´┐Żj techniki oraz rozw´┐Żj miast.

Ze wzgl´┐Żdu na bran´┐Ż´┐Ż w przemy´┐Żle mo´┐Żemy wyr´┐Żni´┐Ż przemys´┐Ż paliwowo-energetyczny a w jego obr´┐Żbie w´┐Żglowy, paliwowy, energetyczny. Innym rodzajem przemys´┐Żu jest przemys´┐Ż metalurgiczny z przemys´┐Żem metali nie´┐Żelaznych, metalowy, kopalnictwo i hutnictwo ´┐Żelaza. W obr´┐Żbie przemys´┐Żu elektromaszynowego istnieje przemys´┐Ż maszynowy, precyzyjny, elektrotechniczny i elektroniczny. Kolejnym rodzajem jest przemys´┐Ż chemiczny z nale´┐Ż´┐Żcymi do niego kopalniami, zak´┐Żadami farmaceutycznymi i innymi. Przemys´┐Ż mineralny dzieli si´┐Ż na przemys´┐Ż materia´┐Ż´┐Żw budowlanych, szklarski, ceramiczny. Przemys´┐Ż drzewno-papierniczy dzieli si´┐Ż na drzewny i papierniczy a przemys´┐Ż lekki na w´┐Ż´┐Żkienniczy, odzie´┐Żowy sk´┐Żrzany. W´┐Żr´┐Żd przemys´┐Żu wyodr´┐Żbni´┐Ż mo´┐Żna przemys´┐Ż spo´┐Żywczy.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  sterowanie
sprawno´┐Ż´┐Ż
prawo karne skarbowe
segmentacja rynku
patch
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.