? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest poczta elektroniczna?

Poj´┐Żcie poczty elektronicznej i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja poczty elektronicznej napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

poczta elektroniczna - Poczta elektroniczna jest najbardziej rozpowszechnion´┐Ż z us´┐Żug elektronicznych. Za pomoc´┐Ż odpowiednich program´┐Żw pozwala na przesy´┐Żanie list´┐Żw w formie elektronicznej. Jest to bardzo szybka forma komunikacji mi´┐Żdzyludzkiej wypieraj´┐Żca z ogromn´┐Ż si´┐Ż´┐Ż u´┐Żytek tradycyjnych list´┐Żw pocztowych. List wysy´┐Żany w formie pliku za pomoc´┐Ż serwer´┐Żw po´┐Żrednicz´┐Żcych sieci Internet.

List elektroniczny w pierwotnej formie s´┐Żu´┐Ży´┐Ż do przesy´┐Żania kr´┐Żtkich informacji tekstowych, przez kilkadziesi´┐Żt lat rozwoju technologii post´┐Żp w tej dziedzinie jest niewiarygodnie du´┐Ży i dzi´┐Ż mo´┐Żemy przesy´┐Ża´┐Ż sobie - po odpowiedniej konfiguracji komputera i plik´┐Żw- prawie wszystko. Ju´┐Ż nie tylko informacje zawarte w li´┐Żcie, ale te´┐Ż pliki dodatkowe tzw.za´┐Ż´┐Żczniki, zawieraj´┐Żce obrazy, d´┐Żwi´┐Żki, programy, ale te´┐Ż dokumenty papierowe przetworzone na obrazy w odpowiednich formatach. To wszystko jeste´┐Żmy w stanie przes´┐Ża´┐Ż w czasie kilku chwil do osoby z drugiego ko´┐Żca kraju a nawet ´┐Żwiata.

List elektroniczny, czyli e-mail wywodzi sw´┐Ż nazw´┐Ż z j´┐Żzyka angielskiego i mimo kilku polskich okre´┐Żle´┐Ż na t´┐Ż form´┐Ż komunikacji nie uda´┐Żo si´┐Ż znale´┐Ż´┐Ż polskiego odpowiednika a w ´┐Życiu codziennym u´┐Żywana jest spolszczona wersja angielskiej nazwy, czyli i-mejl.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  zaburzenia psychosomatyczne
PHP
wi´┐Ż spo´┐Żeczna
sarkoidoza
przeciwwskaz
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.