? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest park?

Poj´┐Żcie parku i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja parku napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

park - to teren, kt´┐Żry mo´┐Żna por´┐Żwna´┐Ż do du´┐Żego ogrodu, dost´┐Żpnego dla wszystkich ch´┐Żtnych. To miejsce, kt´┐Żre mo´┐Żemy odnale´┐Ż´┐Ż praktycznie w ka´┐Żdym mie´┐Żcie. To naturalnie lub sztucznie uformowany teren, g´┐Ż´┐Żwnie o rekreacyjnym charakterze, kt´┐Żry s´┐Żu´┐Ży´┐Ż ma mieszka´┐Żcom do cel´┐Żw takich jak spacer czy odpoczynek na ´┐Żonie natury.

W wi´┐Żkszo´┐Żci park´┐Żw miejskich znajduj´┐Ż si´┐Ż alejki spacerowe oraz rowerowe. Poza tym znajduje si´┐Ż w nich du´┐Żo zieleni oraz kwiat´┐Żw. Zwykle s´┐Ż postrzegane jako miejsca, w kt´┐Żrych mo´┐Żna odetchn´┐Ż´┐Ż od zgie´┐Żku i problem´┐Żw du´┐Żego miasta, nawet je´┐Żli sam park znajduje si´┐Ż na jego terenie.

Park to miejsce spotka´┐Ż ca´┐Żych rodzin oraz doskona´┐Że miejsce na spacer. Zwykle przy alejkach znajduj´┐Ż si´┐Ż ´┐Żaweczki, na kt´┐Żrych zawsze mo´┐Żna odpocz´┐Ż´┐Ż. To miejsce, w kt´┐Żrym ka´┐Żdy „mieszczuch” mo´┐Że przez chwil´┐Ż poczu´┐Ż prawdziwe ´┐Żono przyrody.

Poza parkami miejskimi mo´┐Żemy wyr´┐Żni´┐Ż inne kategorie park´┐Żw. W´┐Żr´┐Żd nich najcz´┐Żciej odwiedzane to parki krajobrazowe czy narodowe. Wyr´┐Żniamy r´┐Żwnie´┐Ż parki botaniczne, ludowe, zdrojowe, parki safari czy te´┐Ż etnograficzne. S´┐Ż one jednak do´┐Ż´┐Ż specyficzne i raczej nie odnajdziemy ich w ka´┐Żdym mie´┐Żcie, jak to jest w przypadku zwyk´┐Żych park´┐Żw miejskich, kt´┐Żrych jest na p´┐Żczki.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  k´┐Żtowniki
jaskra
afta
historia
´┐Żwiczenie
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.