? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest monitor?

Poj´┐Żcie monitoru i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja monitoru napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

monitor - jest has´┐Żem o niezwykle szerokim znaczeniu, kt´┐Żre bardzo powszechnie u´┐Żywa si´┐Ż we wszelkich dziedzinach ´┐Życia, pracy, nauki, na okre´┐Żlenie wielu bardzo r´┐Żnych rzeczy i przedmiot´┐Żw. Najbardziej popularnym okre´┐Żleniem monitora mo´┐Że by´┐Ż to, kt´┐Żre oznacza urz´┐Żdzenie wyj´┐Żciowe, kt´┐Żre jest pod´┐Ż´┐Żczone do komputera. W takim przypadku jest ono ´┐Żr´┐Żd´┐Żem ´┐Żwiat´┐Ża, a tak´┐Że wy´┐Żwietla na w´┐Żasnym ekranie obraz ogl´┐Żdany z drugiej strony przez osob´┐Ż ogl´┐Żdaj´┐Żc´┐Ż.

Mo´┐Żna wyr´┐Żni´┐Ż monitory lampowe, czyli tak zwane kineskopowe- CRT, monitory oparte na ciek´┐Żych kryszta´┐Żach, czyli LCD oraz monitory plazmowe. Wszystkie one mog´┐Ż s´┐Żu´┐Ży´┐Ż i by´┐Ż wykorzystywane do budowy telewizor´┐Żw. Niekt´┐Żre monitory maj´┐Ż zastosowanie jako monitory komputerowe oraz ekrany wystawiennicze itd.

O jako´┐Żci monitora decyduj´┐Ż jego parametry, do kt´┐Żrych zaliczamy rozmiary ekranu (przek´┐Żtna ekranu, kt´┐Żra zawsze jest wyra´┐Żona w calach, gdzie 1 cal = 2,54 cm), rozdzielczo´┐Ż´┐Ż, czyli ilo´┐Ż´┐Ż pikseli w poziomie i w pionie- im wy´┐Ższa rozdzielczo´┐Ż´┐Ż ekranu tym obraz mo´┐Że zawiera´┐Ż wi´┐Żcej szczeg´┐Ż´┐Żw i bardziej wyraziste kolory, jednak jest to uwarunkowane r´┐Żwnie´┐Ż poprzez mo´┐Żliwo´┐Żci zainstalowanej na przyk´┐Żad w komputerze karty graficznej, kt´┐Żra to w´┐Ża´┐Żnie bezpo´┐Żrednio decyduje o jako´┐Żci wy´┐Żwietlanego obrazu. Kolejna cech´┐Ż monitora jest ilo´┐Ż´┐Ż bit´┐Żw, w kt´┐Żrych kolor mo´┐Że by´┐Ż wy´┐Żwietlany. To w´┐Ża´┐Żnie bity decyduj´┐Ż o tym, jak widzimy kolory na danym monitorze.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  ballada
kapita´┐Ż
kalkulacja operatywna
organizowanie
motywacja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.