? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest min´┐Żg?

Poj´┐Żcie minoga i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja minoga napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

min´┐Żg - najprymitywniejsze tkankowce, ´┐Żyj´┐Ż w ´┐Żrodowisku morskim, wodnym, s´┐Żodkowodnym. S´┐Ż paso´┐Żytami. Ich cia´┐Żo jest robakowate wyd´┐Żu´┐Żone, ob´┐Że, nie ma wyra´┐Żnego zr´┐Żnicowania na cz´┐Ż´┐Ż g´┐Żowow´┐Ż, to´┐Żwiow´┐Ż i ogonow´┐Ż. Po stronie tylnej znajduj´┐Ż si´┐Ż dwie p´┐Żetwy grzbietowe i jedna ogonowa - tworz´┐Żce organy ruchu. W cz´┐Żci przodowej po stronie brzusznej znajduje si´┐Ż przyssawkowaty lejek g´┐Żbowy uzbrojone w rogowe z´┐Żbki. R´┐Żwnie´┐Ż j´┐Żzyk jest z z´┐Żbkami. Po bokach g´┐Żowy znajduj´┐Ż si´┐Ż dobrze rozwini´┐Żte oczy przykryte p´┐Żprzepuszczaln´┐Ż b´┐Żon´┐Ż. U g´┐Żry g´┐Żowy, czyli po stronie grzbietowej znajduje si´┐Ż otw´┐Żr nosowy, a zaraz za nim z ty´┐Żu organ ciemieniowy, dzi´┐Żki kt´┐Żremu odbierane s´┐Ż wra´┐Żenia ´┐Żwietlne. Po bokach za oczami znajduj´┐Ż si´┐Ż otwory skrzelowe - 7 po ka´┐Żdej stronie. Cia´┐Żo pokrywa sk´┐Żra, kt´┐Żra jest g´┐Żadka i ´┐Żliska dzi´┐Żki ´┐Żluzowi.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  wydolno´┐Ż´┐Ż fizyczna
model produkcyjny
czas wolny
horacjanizm
przerost prostaty
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.