? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest linux?

Poj´┐Żcie linuxa i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja linuxa napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

linux - alternatywny dla firmy Microsoft system operacyjny. Opiera si´┐Ż na j´┐Żdrze - Linuxie. Zosta´┐Ż przedstawiony ´┐Żwiatu komputer´┐Żw w 1991 roku przez fi´┐Żskiego programist´┐Ż Linusa Trovaldsa. Zastrze´┐Żonym znakiem towarowym Linuxa jest pingwin.

Ten uniksopodobny system operacyjny zosta´┐Ż stworzony jako zamiennik komercyjnych system´┐Żw proponowanych u´┐Żytkownikom przez firm´┐Ż Microsoft. Od samego pocz´┐Żtku powstania popularyzuje ide´┐Ż Open Source. Linux jest systemem darmowym, kt´┐Żry mo´┐Żna ´┐Żci´┐Żgn´┐Ż´┐Ż z oficjalnej strony internetowej. Co wi´┐Żcej, u´┐Żytkownik mo´┐Że w ka´┐Żdej chwili wprowadza´┐Ż zamiany systemowe.

Linux od 1991 roku nies´┐Żychanie si´┐Ż rozwin´┐Ż´┐Ż. Obecnie obs´┐Żuguje wszystkie komputery, coraz wi´┐Żcej telefon´┐Żw kom´┐Żrkowych i Wi-Fi.

Ze wzgl´┐Żdu na monopol na rynku softwareowym firmy Microsoft, nie wszystkie programy dost´┐Żpne na rynku mog´┐Ż zosta´┐Ż obs´┐Żu´┐Żone przez Linuxa. Odpowiednio posiada on w´┐Żasny pakiet Office.

Zwolennicy darmowego systemu operacyjnego twierdz´┐Ż, ´┐Że Linux jest o wiele szybszy od komercyjnych odpowiednik´┐Żw. Nadal jednak wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż u´┐Żytkownik´┐Żw komputer´┐Żw polega wy´┐Ż´┐Żcznie na p´┐Żatnym oprogramowaniu, kt´┐Żre jest g´┐Ż´┐Żwnie oferowane przez firm´┐Ż Microsoft.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  alogrytm transportowy
zaw´┐Żd
stwardnienie rozsiane
izolacja dachu
stres
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.