? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest link?

Poj´┐Żcie linka i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja linka napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

link - to termin pojawiaj´┐Żcy si´┐Ż w informatyce, a oznacza on pewien wyodr´┐Żbniony element lub zapis po klikni´┐Żciu na kt´┐Żry ´┐Ż´┐Żczymy si´┐Ż z innymi stronami, dokumentami, lub okre´┐Żlonymi tekstami.

Linki znajduj´┐Ż si´┐Ż na stronach internetowych lub w dokumentach elektronicznych ( czyli plikach graficznych, tekstowych, muzycznych, wideo) i umo´┐Żliwiaj´┐Ż swobodn´┐Ż komunikacj´┐Ż pomi´┐Żdzy stronami zawieraj´┐Żcymi na przyk´┐Żad podobn´┐Ż tematyk´┐Ż, s´┐Ż takimi swoistego rodzaju odsy´┐Żaczami, do tekst´┐Żw pog´┐Ż´┐Żbiaj´┐Żcych nasz´┐Ż wiedz´┐Ż na okre´┐Żlony interesuj´┐Żcy nas temat.

Inaczej link bywa nazywany hiper´┐Ż´┐Żczem, i jako taki po raz pierwszy w historii pojawi´┐Ż si´┐Ż w po´┐Żowie XX wieku u Paula Otleta. Obecnie najbardziej znanym teoretykiem tego zagadnienia jest Tim Berners-Lee.

Z poj´┐Żciem link ´┐Żci´┐Żle ´┐Ż´┐Żcz´┐Ż si´┐Ż trzy kolejne zestawy poj´┐Ż´┐Ż a mianowicie: link farm - jako strony internetowe z du´┐Ż´┐Ż liczb´┐Ż odsy´┐Żaj´┐Żcych do siebie link´┐Żw; link spam - sztuczna i ma´┐Żo skuteczna metoda polegaj´┐Żca na pr´┐Żbie podniesienia popularno´┐Żci pewnych stron internetowych; martwy link - jest to zapis lub tekst, czy ikona po klikni´┐Żciu na kt´┐Żr´┐Ż zamiast zosta´┐Ż odes´┐Żanym na po´┐Ż´┐Żdan´┐Ż stron´┐Ż internetow´┐Ż, czy do okre´┐Żlonego dokumentu to pojawia si´┐Ż b´┐Ż´┐Żd, gdy´┐Ż dany link do niczego nie prowadzi.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  cele firmy
zesp´┐Ż projektowy
konstytucja
leczenie
IBAN
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.