? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest kara ´┐Żmierci?

Poj´┐Żcie kary ´┐Żmierci i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja kary ´┐Żmierci napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

kara ´┐Żmierci - w Polsce kara ´┐Żmierci nie obowi´┐Żzuje. Zosta´┐Ża zniesiona w 1988 roku. Dla wielu os´┐Żb jest to niehumanitarny spos´┐Żb pozbycia si´┐Ż cz´┐Żowieka, kt´┐Żry pope´┐Żni´┐Ż przest´┐Żpstwo. Wol´┐Ż by taki przest´┐Żpca odsiedzia´┐Ż cho´┐Żby reszt´┐Ż swojego ´┐Życia w wi´┐Żzieniu. Niestety dla wielu nadal kara ´┐Żmierci zostanie jedyn´┐Ż s´┐Żuszn´┐Ż i sprawiedliw´┐Ż kar´┐Ż na przyk´┐Żad za zab´┐Żjstwo czy gwa´┐Żt. Takie osoby, jako argument m´┐Żwi´┐Ż, ´┐Że zaostrzenie kar w wymiarze sprawiedliwo´┐Żci odstraszy potencjalnych zab´┐Żjc´┐Żw od dokonania tego strasznego przest´┐Żpstwa.

Prawda jest jednak taka, ´┐Że kara ´┐Żmierci nie dzia´┐Ża na wyobra´┐Żni´┐Ż przest´┐Żpcy. W zasadzie ´┐Żadna kara nie dzia´┐Ża tak, jak powinna na cz´┐Żowieka, kt´┐Żry ma zwichrowan´┐Ż osobowo´┐Ż´┐Ż, jest skrzywiony emocjonalnie. Taka osoba i tak pope´┐Żni przest´┐Żpstwo, a kara ´┐Żmierci przecie´┐Ż te´┐Ż jest pewnego rodzaju zab´┐Żjstwem, a wi´┐Żc usankcjonowan´┐Ż prawnie form´┐Ż likwidacji jednostki nieu´┐Żytej spo´┐Żecznie, szkodliwej. Zwolennicy kary ´┐Żmierci nie widz´┐Ż innych metod na ukaranie takich przest´┐Żpc´┐Żw, nie wierz´┐Ż w resocjalizacj´┐Ż. Prawda jest taka, ´┐Że jest to proces trudny i bardzo d´┐Żugi. Wielu skazanym uda´┐Żo si´┐Ż przej´┐Ż´┐Ż to wszystko i powr´┐Żcili do spo´┐Żecze´┐Żstwa w pe´┐Żni zresocjalizowani.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  ospa wietrzna
model
dro´┐Żd´┐Że
logistyka
chrapanie
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.