? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest hemoroidy?

Poj´┐Żcie hemoroid´┐Żw i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja hemoroid´┐Żw napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

hemoroidy - inaczej krwawienie. Hemoroidy to bardzo g´┐Żsty splot naczy´┐Ż krwiono´┐Żnych znajduj´┐Żcy si´┐Ż w b´┐Żonie ´┐Żluzowej odbytnicy. Pe´┐Żni on funkcj´┐Ż uszczelniacza odbytu. Wsp´┐Żpracuje ze zwieraczem wewn´┐Żtrznym i zewn´┐Żtrznym. U zdrowego pacjenta podczas badania jest nie wyczuwalny.

U os´┐Żb, u kt´┐Żrych lekarz wykrywa hemoroidy wyst´┐Żpuje zatrzymanie krwi, kt´┐Żra nie mo´┐Że znale´┐Ż´┐Ż uj´┐Żcia i gromadzi si´┐Ż w postaci ma´┐Żych t´┐Żtniczek cia´┐Ża jamistego. W omawianym przypadku pojawiaj´┐Ż si´┐Ż w b´┐Żonie ´┐Żluzowej pod postaci´┐Ż guzkowatych wypuk´┐Żo´┐Żci.

Objawy choroby hemoroidalnej wyst´┐Żpuj´┐Ż zazwyczaj grupowo, s´┐Ż bardzo dokuczliwe i nieprzyjemne. U zdecydowanej wi´┐Żkszo´┐Żci obserwuje si´┐Ż ´┐Żwi´┐Żd, krwawienie, pieczenie a w szczeg´┐Żlno´┐Żci uczucie niekompletnego wypr´┐Żnienia. Hemoroidy znacznie utrudniaj´┐Ż ´┐Życie.

Diagnoza lekarska opiera si´┐Ż g´┐Ż´┐Żwnie na badaniu za pomoc´┐Ż palca. Istniej´┐Ż r´┐Żne rodzaje leczenia hemoroid´┐Żw. Jedne wymagaj´┐Ż hospitalizacji (przypalanie, nak´┐Żuwanie) a inne nie (czopki, ma´┐Żci do i oko´┐Żo odbytnicze). Na rynku mo´┐Żna spotka´┐Ż r´┐Żwnie´┐Ż ´┐Żrodki dost´┐Żpne bez recepty. O sposobie leczenia decyduje lekarz na postawie zaawansowania choroby i stopniu jej uci´┐Ż´┐Żliwo´┐Żci.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  spedycja w´┐Ża´┐Żciwa
wychowanie
optimum
opryszczka narz´┐Żd´┐Żw p´┐Żciowych
dna moczanowa
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.