? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest grafika?

Poj´┐Żcie grafiki i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja grafiki napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

grafika - to dzia´┐Ż sztuki plastycznej, kt´┐Żry pokazuje rysunek przedstawiony najcz´┐Żciej na papierze lub tkaninie. Dzieli si´┐Ż na dwa podstawowe grupy: na grafik´┐Ż artystyczn´┐Ż oraz u´┐Żytkow´┐Ż.

Tw´┐Żrcy sztuki potrafi´┐Ż pokaza´┐Ż swoje grafiki w oryginalny spos´┐Żb a przedstawiane obrazy bardzo cz´┐Żsto zyskuj´┐Ż uznanie w oczach widz´┐Żw i krytyki. Grafika mo´┐Że by´┐Ż pokazana w formie plakatu, ilustracji, druk´┐Żw okoliczno´┐Żciowych, magazyn´┐Żw czy gazet. Dost´┐Żpne s´┐Ż r´┐Żne wydawnictwa, w kt´┐Żrych pokazane s´┐Ż grafiki uznanych tw´┐Żrc´┐Żw jak i m´┐Żodych artyst´┐Żw.

W dzisiejszych czasach coraz wi´┐Żksze miejsce zajmuje grafika komputerowa, kt´┐Żra uznawana jest za artystyczn´┐Ż. Mo´┐Żna stosowa´┐Ż j´┐Ż np. w kartografii, grach komputerowych oraz efektach specjalnych w filmach. Grafik´┐Ż komputerow´┐Ż tworzy si´┐Ż za pomoc´┐Ż specjalnych program´┐Żw, kt´┐Żre wykorzystuj´┐Ż najnowsze technologie. Na tradycyjn´┐Ż grafik´┐Ż jest nadal zapotrzebowanie a patrz´┐Żc na komputerow´┐Ż trudno zauwa´┐Ży´┐Ż wp´┐Żyw danego artysty na dzie´┐Żo. Grafika komputerowa idealnie jest wykorzystywana w filmach anonimowych, kt´┐Żre s´┐Ż idealnym odzwierciedleniem rzeczywisto´┐Żci. Przeniesienie obrazu na ekran jest mo´┐Żliwe dzi´┐Żki grafice, kt´┐Żra najpierw powstaje na papierze a p´┐Żniej powstaje z nich obraz.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  rewaluacja
metropolia
pedagogika spo´┐Żeczna
owsiki
emotikona
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.