? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest google?

Poj´┐Żcie google i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja google napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

google - to wyszukiwarka internetowa, kt´┐Żrej tw´┐Żrc´┐Ż jest firma Google Inc, a powsta´┐Ża ona w 1996 roku. Celem powstania niniejszej przegl´┐Żdarki jest zebranie mo´┐Żliwie jak najwi´┐Żkszej liczby informacji i uszeregowanie ich w katalogi, po czym udost´┐Żpnienie ludziom za pomoc´┐Ż Internetu. Liczba stron WWW zebranych za pomoc´┐Ż Google przekracza bilon i ci´┐Żgle si´┐Ż zwi´┐Żksza.

Nazwa Google pochodzi od terminu googol, kt´┐Żry w matematyce jest okre´┐Żleniem liczby. A tw´┐Żrcami niniejszej nazwy s´┐Ż Sean Anderson i Larry Page.

Wyszukiwarka Google w swej pracy wykorzystuje nast´┐Żpuj´┐Żce technologie: Page Rank oraz Googlebot. Jej praca polega na segregowaniu wynik´┐Żw, gdy szukamy okre´┐Żlonego s´┐Żowa, czy zwrotu w Internecie. Co wi´┐Żcej ci´┐Żgle przeszukuje i segreguje strony WWW, aby sprawdza´┐Ż ich aktualno´┐Ż´┐Ż, a tak´┐Że szuka´┐Ż nowych link´┐Żw. Przez co korzystanie z wyszukiwarki Google daje ci´┐Żgle wi´┐Żksz´┐Ż liczb´┐Ż wynik´┐Żw, odno´┐Żnie wyszukiwanych fraz. Dla u´┐Żatwienia pracy z Google zosta´┐Ży wprowadzone tak zwane operatory, czyli znaki po kt´┐Żrych wpisaniu otrzymujemy okre´┐Żlone rezultaty, a obszar poszukiwa´┐Ż zaw´┐Ża si´┐Ż do wynik´┐Żw, kt´┐Żre nas najbardziej interesuj´┐Ż. W´┐Żr´┐Żd niniejszych operator´┐Żw wyr´┐Żniamy: cudzys´┐Ż´┐Żw, minus, s´┐Żowo OR.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  spadek
hub
dystrybucja
s´┐Żownictwo
narracja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.