? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest folder?

Poj´┐Żcie folderu i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja folderu napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

folder - s´┐Żowo to dotyczy system´┐Żw z interfejsem graficznym - w´┐Żr´┐Żd nich wymieni´┐Ż mo´┐Żna na przyk´┐Żad znane wszystkim systemy z rodziny Windows.

Dzi´┐Żki istnieniu folder´┐Żw mo´┐Żliwe jest ´┐Żatwe sortowanie dokument´┐Żw i przechowywaniem ich, jak gdyby, w osobnych \"teczkach\". Gdyby nie by´┐Żo folder´┐Żw, wszystkie dokumenty i pliki znajdowa´┐Żyby si´┐Ż w jednym miejscu, na przyk´┐Żad na pulpicie. Tworzy´┐Żoby to ogromny chaos, a po pewnym czasie praca komputera by´┐Żaby znacznie wolniejsza. Inn´┐Ż nazw´┐Ż folderu jest katalog, z tym, ´┐Że katalog stanowi nazw´┐Ż bardziej archaiczn´┐Ż, u´┐Żywan´┐Ż jeszcze w czasach systemu Microsoft DOS. Katalogi mo´┐Żemy zobaczy´┐Ż na przyk´┐Żad przez korzystanie z konsoli dost´┐Żpnej niemal´┐Że w ka´┐Żdym ´┐Żrodowisku graficznym (polecenie cmd lub command).

Folder tworzy si´┐Ż niezwykle prosto - wystarczy klikn´┐Ż´┐Ż prawym przyciskiem myszy w wybrane miejsce na pulpicie lub wewn´┐Żtrz ju´┐Ż gotowego folderu, a nast´┐Żpnie wybra´┐Ż opcj´┐Ż Nowy -> Folder. W efekcie powstanie potrzebny nam folder, kt´┐Żremu b´┐Żdzie mo´┐Żna nada´┐Ż dowoln´┐Ż nazw´┐Ż.
Wiele operacji na folderach mo´┐Żna przeprowadza´┐Ż tak samo, jak na plikach. W´┐Żr´┐Żd tych operacji wymienimy przenoszenie, kopiowanie, usuwanie i wycinanie.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  bezrobocie
handel zagraniczny
misja firmy
ko´┐Żci
prawa obywatelskie
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.