? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest film?

Poj´┐Żcie filmu i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja filmu napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

film - jest audiowizualnym (d´┐Żwi´┐Żk zsynchronizowany z obrazem) utworem z´┐Żo´┐Żonym ze scen. Sceny natomiast sk´┐Żadaj´┐Ż si´┐Ż z uj´┐Ż´┐Ż.

Film utrwalany jest na 35 mm ´┐Żwiat´┐Żoczu´┐Żej b´┐Żonie fotograficznej w postaci kadr´┐Żw, kt´┐Żre przesuwaj´┐Ż si´┐Ż w projektorze filmowym z pr´┐Żdko´┐Żci´┐Ż 24 kadr´┐Żw na sekund´┐Ż, co daje z´┐Żudzenie ci´┐Żg´┐Żo´┐Żci ruchu. Na potrzeby telewizji rejestruje si´┐Ż filmy r´┐Żwnie´┐Ż na innych no´┐Żnikach (magnetycznych i cyfrowych).

Pod wzgl´┐Żdem tre´┐Żci mo´┐Żna wyr´┐Żni´┐Ż mi´┐Żdzy innymi film historyczny (historia bohater´┐Żw nak´┐Żada si´┐Ż na histori´┐Ż narodu cz´┐Żsto w prze´┐Żomowym okresie), dla dzieci (skierowane do m´┐Żodego odbiorcy, pozbawiony przemocy, raczej przekazuj´┐Żcy warto´┐Żci takie jak dobro i przyja´┐Ż´┐Ż), katastroficzny (odnosi si´┐Ż do kataklizmu lub powa´┐Żnego wypadku takiego jak zatopienie okr´┐Żtu czy katastrofy wywo´┐Żanej np. wielkim po´┐Żarem), komediowy (postaci i wydarzenia w filmie budz´┐Ż rozbawienie lub sympati´┐Ż odbiorcy, film ko´┐Żczy si´┐Ż happy endem), obyczajowy (m´┐Żwi´┐Żcy o sposobach post´┐Żpowania, zwyczajach, zachowaniach, codzienno´┐Żci), sensacyjny (celem filmu jest wywo´┐Żanie silnych emocji, pokazanie szybkiego i cz´┐Żsto zaskakuj´┐Żcego przebiegu wydarze´┐Ż, cz´┐Żstym motywem jest zbrodnia, po´┐Żcig, sceny kaskaderskie).

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  zapylanie
turystyka morska
epitet
diagnoza
denotacja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.