? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest emotikona?

Poj´┐Żcie emotikony i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja emotikony napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

emotikona - to poj´┐Żcie, kt´┐Żre wywodzi si´┐Ż z j´┐Żzyka angielskiego. To najpro´┐Żciej m´┐Żwi´┐Żc u´┐Żmieszek lub bu´┐Żka, kt´┐Żra sk´┐Żada si´┐Ż ze znak´┐Żw tekstowych. Jest to nic innego jak wyraz nastroju, kt´┐Żry powszechnie jest u´┐Żywany przez u´┐Żytkownik´┐Żw Internetu.

Emotikona najcz´┐Żciej ma za zadanie przedstawi´┐Ż symboliczny ludzki grymas twarzy. Symbol ten jest obr´┐Żcony o 90´┐Ż w kierunku przeciwnym do wskaz´┐Żwek zegara. Mo´┐Że przyjmowa´┐Ż naprawd´┐Ż niezliczone warianty. W wielu programach, kt´┐Żrych powszechnie u´┐Żywa si´┐Ż do komunikowania w Internecie (takich jak na przyk´┐Żad gadu-gadu, nasza-klasa,) mo´┐Żna spotka´┐Ż si´┐Ż z automatyczn´┐Ż zmian´┐Ż emotikon´┐Żw na ich graficzne odpowiedniki.

S´┐Żowo to pochodzi od angielskiego s´┐Żowa [emotion], kt´┐Żre po´┐Ż´┐Żczono ze s´┐Żowem [console]. W najprostszym t´┐Żumaczeniu s´┐Żowo to oznacza wyra´┐Żanie emocji za pomoc´┐Ż konsoli.

Znaczna cz´┐Ż´┐Ż emot´┐Żw (skr´┐Żcona nazwa) posiada swoje warianty z „noskami” oraz bez nich. Jednak cz´┐Żciej, przez wzgl´┐Żd na szybko´┐Ż´┐Ż pisania, spotyka si´┐Ż te bez nosk´┐Żw. Kilka najcz´┐Żciej spotykanych emot´┐Żw wygl´┐Żda nast´┐Żpuj´┐Żco: :) u´┐Żmiech, :( smutek, zmartwienie, :P pokazanie j´┐Żzyka, :* poca´┐Żunek, :O zdziwienie. Emotikony wesz´┐Ży ju´┐Ż na sta´┐Że do naszej rzeczywisto´┐Żci. Stosuje si´┐Ż je r´┐Żwnie´┐Ż w trakcie pisania wiadomo´┐Żci tekstowych w telefonach kom´┐Żrkowych.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  zoologia
cia´┐Żo szkliste
rozedma p´┐Żuc
suweren
osoba prawna
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.