? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest ekspozycja?

Poj´┐Żcie ekspozycji i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja ekspozycji napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

ekspozycja - to poj´┐Żcie maj´┐Żce wiele znacze´┐Ż i odnosz´┐Żce si´┐Ż do wielu dziedzin ´┐Życia. Przede wszystkim ekspozycja kojarzy si´┐Ż nam z muzeum, jak´┐Ż´┐Ż wystaw´┐Ż, kt´┐Żrej elementem centralnym jest w´┐Ża´┐Żnie ekspozycja. Poza tym ekspozycja w biologii oznacza wystawiania organizmu na dzia´┐Żanie czynnik´┐Żw zewn´┐Żtrznych, na przyk´┐Żad m´┐Żwi si´┐Ż o ekspozycji na promienie s´┐Żoneczne. W fotografii ekspozycja znaczy zupe´┐Żnie co´┐Ż innego, a mianowicie odpowiedni´┐Ż ilo´┐Ż´┐Ż ´┐Żwiat´┐Ża koniecznego do wykonania zdj´┐Żcia.

Ekspozycja ma r´┐Żwnie´┐Ż wiele innych znacze´┐Ż. W przypadku organizowania wszelkiego rodzaju targ´┐Żw to ekspozycja b´┐Żdzie w´┐Ża´┐Żnie centrum wystawienniczym. Ekspozycja w literaturze, a konkretnie w dramacie jest zapoznaniem czytelnika z g´┐Ż´┐Żwnymi bohaterami, ich problemami.

Jak wida´┐Ż ekspozycja jest poj´┐Żciem wielowymiarowym i ma jeszcze wiele zastosowa´┐Ż, mi´┐Żdzy innymi w muzyce czy fizyce. Jednocze´┐Żnie jest poj´┐Żciem, kt´┐Żre daje pierwsze skojarzenie bardzo oczywiste dla wszystkich. Jest to oczywi´┐Żcie wystawa. Taki te´┐Ż jest podstawowy synonim tego poj´┐Żcia.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  tkanka
bruzdkowanie
Brandy
optimum
manufaktura
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.