? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐Żo



Spis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest efekt cieplarniany?

Poj´┐Żcie efektu cieplarnianego i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja efektu cieplarnianego napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

efekt cieplarniany - efektem cieplarnianym nazywamy zjawisko podwy´┐Ższenia temperatury planety, kt´┐Żre
spowodowane jest zbyt du´┐Ż´┐Ż obecno´┐Żci´┐Ż gaz´┐Żw cieplarnianych w atmosferze ziemskiej. Zbyt du´┐Ży efekt cieplarniany mo´┐Że prowadzi´┐Ż do globalnego ocieplenia naszej planety. By tego unikn´┐Ż´┐Ż nale´┐Ży przeprowadza´┐Ż regularny bilans cieplny, kt´┐Żry mierzy temperatur´┐Ż Ziemi.

Jest to zjawisko naturalne, kszta´┐Żtuj´┐Żce warunki i ´┐Żrodowisko ´┐Życia na planecie. Naukowcy obliczyli, i´┐Ż to zjawisko, ´┐Żrednio, podnosi temperatur´┐Ż Ziemi od dwudziestu do ponad trzydziestu stopni Celsjusza. Gdyby nie zachodzi´┐Ż efekt cieplarniany, ´┐Żrednia temperatura panuj´┐Żca na powierzchni planety wynosi´┐Żaby oko´┐Żo minus dwudziestu stopni Celsjusza.

By ustrzec si´┐Ż przed zjawiskiem globalnego ocieplenia, nale´┐Ży unika´┐Ż z´┐Żych czynnik´┐Żw, wywo´┐Żywanych przez dzia´┐Żalno´┐Ż´┐Ż cz´┐Żowieka wskutek emisji zanieczyszcze´┐Ż, spalin itp., pe´┐Żnych takich pierwiastk´┐Żw jak : azot, dwutlenek w´┐Żgla, metan, ozon, a najog´┐Żlniej m´┐Żwi´┐Żc, gaz´┐Żw cieplarnianych do atmosfery.

Ostatnio coraz cz´┐Żciej m´┐Żwi si´┐Ż o skutkach efektu cieplarnianego. Wiele pa´┐Żstw wprowadza szereg zmian, aby nie doprowadzi´┐Ż do kataklizm´┐Żw, chocia´┐Ż niekt´┐Żrym skutkom ju´┐Ż nie mo´┐Żna zapobiec.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  liberalizacja i deregulacja
przedsi´┐Żbiorca
postawa
elity polityczne
rytua´┐Ż
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.