? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest echo?

Poj´┐Żcie echa i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja echa napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

echo - jest to zjawisko tak zwanego odbicia si´┐Ż d´┐Żwi´┐Żku, gdy natrafi na jak´┐Ż´┐Ż przeszkod´┐Ż, kt´┐Żr´┐Ż mo´┐Że by´┐Ż ´┐Żciana las´┐Żw, wzg´┐Żrze, strome ´┐Żciany skalne g´┐Żrskie wzg´┐Żrza, kotliny, a tak´┐Że rowy i w´┐Żwozy. Najcz´┐Żciej wykorzystuje si´┐Ż naturalne ukszta´┐Żtowanie terenu do uzyskania niezwykle ciekawych zjawisk s´┐Żuchowe. W niekt´┐Żrych miejscach na ´┐Żwiecie organizowane s´┐Ż nawet koncerty z wykorzystaniem zjawiska echa, a tak´┐Że konkursy. Konkursy te organizowane s´┐Ż najcz´┐Żciej w Chinach.

Echo jest zjawiskiem, kt´┐Żre powstaje tylko i wy´┐Ż´┐Żcznie w wyniku odbicia fal d´┐Żwi´┐Żkowych od bardzo twardej powierzchni- z echem mamy do czynienia na przyk´┐Żad w pustym pokoju, gdy nie znajduje si´┐Ż w nim nic innego poza pomalowanymi ´┐Żcianami. Odbity d´┐Żwi´┐Żk powraca do nas po tej samej linii i trafia do naszego ucha. Dlatego w´┐Ża´┐Żnie s´┐Żyszymy w´┐Żasny g´┐Żos.

Zwierz´┐Żta takie jak nietoperz wykorzystuj´┐Ż echolokacj´┐Ż, by porusza´┐Ż si´┐Ż w ´┐Żrodowisku. Wysy´┐Żaj´┐Ż one fal´┐Ż d´┐Żwi´┐Żkow´┐Ż, kt´┐Żra odbita od przeszk´┐Żd znajduj´┐Żcych si´┐Ż na drodze nietoperza powraca do niego. W ten w´┐Ża´┐Żnie spos´┐Żb nietoperz wie, gdzie ma lecie´┐Ż i nie uderza o r´┐Żne przeszkody.

Niekt´┐Żre urz´┐Żdzenia u´┐Żywaj´┐Ż echosondy do lokalizowania r´┐Żnych przedmiot´┐Żw oraz okre´┐Żlania g´┐Ż´┐Żboko´┐Żci wody. Najcz´┐Żciej w echo sonary i sonary wyposa´┐Żone s´┐Ż statki wojskowe, naukowe oraz ´┐Żodzie podwodne.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  kartoteka
smog
socjologia medycyny
dyskryminacja
magazynowanie
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.