? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest czaszka ssaka?

Poj´┐Żcie czaszka ssaka i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja czaszka ssaka napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

czaszka ssaka - zbudowana z ma´┐Żej liczby ko´┐Żci ´┐Żci´┐Żle po´┐Ż´┐Żczonych szwami. Szwy na staro´┐Ż´┐Ż zanikaj´┐Ż. U stekowc´┐Żw i nietoperzy szw´┐Żw jest brak. Ich ko´┐Żci zrastaj´┐Ż si´┐Ż ´┐Żci´┐Żle we wczesnym rozwoju. Puszka m´┐Żzgowa rozbudowuje si´┐Ż wzwy´┐Ż, czo´┐Żo si´┐Ż powi´┐Żksza, cz´┐Ż´┐Ż twarzowa ulega skr´┐Żceniu, zmniejsza si´┐Ż ´┐Żuchwa. Ko´┐Żci potyliczne zrastaj´┐Ż si´┐Ż w jedn´┐Ż ( tylko nie u torbaczy ). S´┐Ż tam 2 k´┐Żykcie potyliczne ´┐Ż´┐Żcz´┐Żce si´┐Ż z atlasem. Ko´┐Ż´┐Ż potyliczna ma otw´┐Żr potyliczny przez kt´┐Żry przechodzi rdze´┐Ż przed´┐Żu´┐Żony. Szcz´┐Żka dolna sk´┐Żada si´┐Ż z 1 ko´┐Żci z´┐Żbowej utworzonej z 2 i szcz´┐Żki g´┐Żrnej utworzonej z 2. Zr´┐Żnicowane z´┐Żby u´┐Żo´┐Żone s´┐Ż w z´┐Żbodo´┐Żach na ko´┐Żci z´┐Żbowej i mi´┐Żdzyszcz´┐Żkowej.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  dro´┐Żd´┐Że winne
koklusz
wypadek
folder
tolerancja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.