? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest baner?

Poj´┐Żcie baneru i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja baneru napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

baner - jak powszechnie wiadomo baner (wyst´┐Żpuje zamiennie z form´┐Ż banner - ´┐Żadna z tych form nie jest oficjalnie uznana za jednoznacznie poprawn´┐Ż) - zapo´┐Życzenie z j´┐Żzyka angielskiego na sta´┐Że zadomowi´┐Żo si´┐Ż w potocznej mowie polskiej.

Baner dok´┐Żadnie oznacza sztandar, transparent. Funkcjonuje g´┐Żownie jako poj´┐Żcie przedstawiaj´┐Żce przedmiot dzi´┐Żki, kt´┐Żremu uzyskana jest powierzchnia reklamowa jak i jednocze´┐Żnie sama tre´┐Ż´┐Ż przekazu informacyjnego.

Wyr´┐Żniamy banery drukowane, uwydatniane (przymocowane, naklejane) na p´┐Żachcie materia´┐Żu lub innego tworzywa twardego, jak r´┐Żwnie´┐Ż baner wirtualny - grafika komputerowa przedstawiaj´┐Żca warstw´┐Ż pisan´┐Ż lub obrazow´┐Ż maj´┐Żc´┐Ż na celu przekaza´┐Ż dan´┐Ż informacj´┐Ż, g´┐Ż´┐Żwnie marketingow´┐Ż. Najcz´┐Żciej banery komputerowe zapisuje si´┐Ż w rozszerzeniu JPG., GIF, Adobe Flash.

Wyr´┐Żniamy banery statyczne, gdzie jednolity tekst przedstawiony jest w niezmiennej formie przez ca´┐Ży czas jego wy´┐Żwietlania, oraz banery dynamiczne (ruchome). Tre´┐Ż´┐Ż porusza si´┐Ż, zmienia przekaz na inny, zmienia barw´┐Ż, czcionk´┐Ż itd.

Baner internetowy oraz baner drukowany to najcz´┐Żstsze formy przekazu tre´┐Żci reklamy, zaraz obok tre´┐Żci reklamowych przekazywanych fonetycznie w ´┐Żrodkach masowego przekazu.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  b´┐Żl ucha
furunku´┐Ż
bia´┐Żaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  obs´┐Żuga klienta
tynk
anemia
dewaluacja
pas wybrze´┐Ża
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.