? Co to jest? - S│ownik internetowy

S´┐Żownik internetowy
poj´┐Żcia, definicje, terminy...

Wyszukaj has´┐ŻoSpis alfabetyczny wszystkich poj´┐Ż´┐Ż

Dodaj stron´┐Ż do ulubionych


 

 
S│ownik internetowy
 
   

Co to jest akwarela?

Poj´┐Żcie akwareli i dok´┐Żadne informacje wyja´┐Żniaj´┐Żce ten termin. Definicja akwareli napisana w spos´┐Żb zrozumia´┐Ży.

akwarela - 1. Farba wodna o spoiwie rozpuszczalnym w wodzie, przewa´┐Żnie z gumy arabskiej, cz´┐Żsto z dodatkiem miodu (farby miodowe), cukru lub gliceryny, kt´┐Żre polepszaj´┐Ż elastyczno´┐Ż´┐Ż i nabranie farby wilgotnym p´┐Żdzlem, nieodporna na ´┐Żwiat´┐Żo, ´┐Żatwo p´┐Żowieje.

2. Technika malarska pos´┐Żuguj´┐Żca si´┐Ż farbami akwarelowymi k´┐Żadzionymi najcz´┐Żciej na papierze, pergaminie, tak´┐Że na ko´┐Żci s´┐Żoniowej (miniatury), jedwabiu (w tradycyjnym malarstwie Dalekiego Wschodu), do zdobienia wachlarzy. Farba tworzy cienk´┐Ż, prze´┐Żroczyst´┐Ż warstw´┐Ż, przez kt´┐Żr´┐Ż przebija kolor pod´┐Żo´┐Ża; technika wymagaj´┐Żca du´┐Żej precyzji ze wzgl´┐Żdu na trudno´┐Ż´┐Ż dokonywania poprawek; do wykonywania szkic´┐Żw i projekt´┐Żw obraz´┐Żw.

 

     
Najnowsze poj´┐Żcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
bia´┐Żaczka
furunku´┐Ż
 

 

     
Losowe poj´┐Żcia
  EBITDA
router
bia´┐Żko
ustawa
kultura osobista
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o s´┐Żowniku
wsp´┐Żpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrze´┐Żone.

   
reklama  
     
   

Internetowy s´┐Żownik w kt´┐Żrym mo´┐Żesz znale´┐Ż´┐Ż terminy, zagadnienia oraz definicje i poj´┐Żcia wyja´┐Żnione w przyst´┐Żpny i jasny spos´┐Żb.