? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest taniec?

Pojęcie tańca i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja tańca napisana w sposób zrozumiały.

taniec - jest określeniem używanym w bardzo szerokim znaczeniu. Taniec może być zespołem zjawisk ruchowych będących transformacją ruchów naturalnych, który powstaje pod wpływem bodźców emocjonalnych i są one zazwyczaj skoordynowane z muzyką. Może on także być formą elementów ruchowych noszących określoną nazwę, walc, polka, samba. Taniec to także przejaw kultury, który związany jest ściśle z określonym środowiskiem i określoną funkcją. Według tego kryterium można wyróżnić taniec towarzyski, taniec ludowy, taniec klasyczny itd. Taniec może także oznaczać utwór muzyczny, który jest skomponowany zasadniczo (lub choćby tylko formalnie) w celu wykonania tańca. Najbardziej jednak ogólnym i pospolitym jest określenie tańca, jako sposobu poruszania się w rytm muzyki, zazwyczaj odbywa się to parami lub w grupie albo w pojedynkę.

Zwyczajowo przyjmuje się, że tańcem można nazwać już dwa świadome i dobrowolne dygnięcia, bez znaczenia czy są one wykonywane w parze z inną osobą lub tez w pojedynkę. Każdy człowiek i każda osoba ma dość jasne wyobrażenie o tym, czym jest taniec, a jeśli nawet nie potrafi opisać tego zagadnienia, to przynajmniej jest w stanie go rozpoznać i najprawdopodobniej sam kiedyś tańczył lub przynajmniej próbował to robić.

 

     
Najnowsze pojęcia
  bielactwo
alkoholizm
afta
alergiczny nieżyt nosa
zapalenie powiek
 

 

     
Losowe pojęcia
  wino gronowe
emotikona
Żegluga Gdańska
dystrybucja fizyczna
mocznica
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.