? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest środowisko?

Pojęcie środowiska i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja środowiska napisana w sposób zrozumiały.

środowisko - jest najczęściej określane jako ogół elementów nieożywionych i ożywionych, tych zarówno naturalnych, jak i powstałych w wyniku twórczej, pośredniej lub bezpośredniej działalności człowieka, które występujących na ściśle określonym obszarze oraz wszelkie ich wzajemne powiązania, oddziaływania i występujące pomiędzy nimi zależności.

Środowisko jest zdecydowanie pojęciem podrzędnym w stosunku do przyrody, która obejmuje również elementy ożywione. Środowisko możemy podzielić z uwagi na stopień przekształcenia go przez człowieka na środowisko naturalne, środowisko antropogeniczne, środowisko sztuczne, a także środowisko zdegradowane.

W Polsce za korzystanie ze środowiska oraz jego zasobów, jak i wprowadzanie w nim zmian poprzez jego zanieczyszczanie, pobierane są opłaty na rzecz Funduszu Ochrony Środowiska, a także nakłada się bardzo wysokie kary za nielegalne niszczenie środowiska jak i jego zasobów.

Jedną z zasadniczych i zarazem najważniejszych właściwości środowiska przyrodniczego - naturalnego jest równowaga naturalna, która zachodzi zawsze, gdy zarówno odpływ, jak i dopływ energii oraz materii w przyrodzie są zrównoważone i ściśle ze sobą powiązane. Jeśli w jednym miejscu materia odpływa to na jej miejsce musi dopłynąć nowa materia, gdyż nic w przyrodzie nie może zginąć bezpowrotnie. Środowisko przyrodnicze znajduje się w ciągłej i nieustannej interakcji z człowiekiem, a działalność człowieka ma bezpośredni lub pośredni wpływ na środowisko.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  przebiegi towarowe
handel zagraniczny
zwierzęta wtórouste
koszt alternatywny
urbanizacja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.