? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest społeczeństwo?

Pojęcie społeczeństwa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja społeczeństwa napisana w sposób zrozumiały.

społeczeństwo - to duża zbiorowość społeczna, która zamieszkuje określone terytorium, posiada wspólną kulturę i jest połączona siecią kontaktów i relacji społecznych. Społeczeństwo posiada instytucje, dzięki którym funkcjonuje i przybiera formę organizacyjną państwa, plemienia lub narodu.
Ze względu na stopień rozwoju, na jakim się znajdują, społeczeństwa dzielimy na tradycyjne, przemysłowe i poprzemysłowe.

Do społeczeństw tradycyjnych należą społeczeństwa rolnicze i pierwotne. Charakteryzują się skupieniem ludności na wsiach, dominacją grup pierwotnych, brakiem formalnej kontroli. W społeczeństwach pierwotnych podstawę gospodarki stanowi rolnictwo i rzemiosło, istotną rolą odgrywa gospodarstwo domowe, a pieniądz ma niewielkie znaczenie w handlu.

Społeczeństwa przemysłowe wykształciły się w wyniku rewolucji przemysłowej. Społeczeństwo ulega wpływom industrializacji, staje się coraz bardziej produktywne, cieszy się poprawą warunków życia, mniejsze znaczenie przykłada do życia rodzinnego, staje się w większym stopniu społeczeństwem świeckim i miejskim.

Społeczeństwo poprzemysłowe to takie, którego członkowie utrzymują się z wytwarzania i przetwarzana informacji, skupiają się w miejskich aglomeracjach i tworzą kulturę masową.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  cena
bezpieczeństwo
gmina
doping
zapalenie jelita grubego
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.