? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są postawy rodzicielskie?

Pojęcie postaw rodzicielskich i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja postaw rodzicielskich napisana w sposób zrozumiały.

postawy rodzicielskie - 1. Akceptacja dziecka – rodzice przyjmują dziecko takie, jakim ono jest (wygląd, rozwój umysłowy, zalety i wady) lubią je, chwalą i ganią.

2. Współdziałanie – wspólne zainteresowanie z dzieckiem, bawią się z nim, a dzieci pomagają przy pracach domowych. Uczą współdziałania dla dobra i innej grupy społecznej.

3.Rozumna swoboda- dziecko im starsze tym mniej czasu poświęca rodzicom, rodzice rozumieją prawo dziecka do kontaktów społecznych i pozostawiają mu w miarę jak dorasta, coraz więcej swobody. Nie przedstawiają świata jako pełnego grożących niebezpieczeństw. Cieszą się jego samodzielnością i potrafią nim dyskretnie kierować.

4. Uznanie praw dziecka – i poszanowanie jego indywidualności. Dziecko ponosi odpowiedzialność za czyny, zna prawa i obowiązki. Kierując dzieckiem rodzice odwołują się do tłumaczenia i wyjaśniania. Dziecko wie, czego rodzice od niego oczekują i czego on może od nich oczekiwać.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  schizofrenia
model finansowy
WAP banking
życie
Tequila
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.