? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest pedagogika społeczna?

Pojęcie pedagogiki społecznej i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja pedagogiki społecznej napisana w sposób zrozumiały.

pedagogika społeczna - to jeden z działów pedagogiki. Zajmuje się ona problematyką dotyczącą środowiskowych uwarunkowań procesu wychowawczo-opiekuńczego. Jej zadaniem jest również zajmowanie się badaniem rozwoju na kolejnych etapach życia.

Głównym zadaniem pedagogiki społecznej jest skupienie się na tych środkach wychowawczych, które najbardziej oddziaływują na wychowanków. Chodzi tutaj o środki, które warunkują rozwój młodego człowieka. Takie środki decydują o rezultatach działalności wychowawczej. Nauka ta zajmuje się zatem badaniem oraz analizowaniem rodzajów potrzeb wychowawczych. Na każdym z etapów życia wychowanka są one bowiem zupełnie inne. Jednak w szczególności ten rodzaj nauki odnosi się do środowiska wychowawczego, a także do całej społecznej sytuacji wychowanka.

Nauka ta miała początek w tym, iż zauważono wpływ na los człowieka od strony środowiska społecznego. Okazało się, że to wręcz środowisko niekiedy determinuje los człowieka. W związku z tym zaczęto badać, w jaki dokładnie sposób kultura określa pewne modele wychowania i społecznego bycia człowieka.

Każdy z nas powinien wiedzieć, że zadaniem pedagogiki społecznej jest zbierać wiedzę dotyczącą całej rzeczywistości wychowawczej i badać jej wpływ na rozwój jednostki oraz kształtowanie się jego osobowości.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  promocja
wydolność fizyczna
czystość
rolnictwo
ratio
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.