? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest ciąża?

Pojęcie ciąży i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja ciąży napisana w sposób zrozumiały.

ciąża - pojęcie, które odnosimy do osobników płci żeńskiej gatunku ludzkiego. W stanie ciąży bywają wszystkie osobniki płci żeńskiej będące ssakami.

Ciąża jest to stan, w którym znajduje się kobieta. Okres ciąży rozpoczyna się od momentu zapłodnienia, czyli od chwili połączenia żeńskich komórek rozrodczych, zwanych komórki jajowe z męskimi komórkami rozrodczymi, czyli plemnikami. Od tego połączenia w brzuchu kobiety rozwija się nowe życie, które po 9 miesiącach od momentu poczęcia jest na tyle niezależne, że opuszcza organizm matki, aby dalej egzystować samodzielnie.
Ciąża trwa zwykle 9 miesięcy i podzielona jest umownie na 3 trymestry, z których każdy charakteryzuje się swoistymi objawami, dolegliwościami, czyli ma bliżej określony przebieg.

W pierwszym okresie ciąży kobieta zaczyna się bardziej męczyć niż przed zapłodnieniem, pojawiają się wymioty, nudności, organizm potrzebuje więcej snu. Powoli ciało zaczyna się zmieniać, zwykle piersi stają się większe, pełniejsze. W drugim trymestrze ciąży powyższe objawy zanikają, choć pojawia się szereg innych dolegliwości, takich jak: zgaga, zaparcia, przebarwienia skórne, częsta potrzeba oddawania moczu, większy przyrost wagi. Trzeci trymestr to nowe dolegliwości, typu: bóle kręgosłupa, skurcze mięśni, obrzęki.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  witraż
powierzchnia użytkowa
ciało migdałkowe
psychologia
inspiracja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.